Uzm. Kl.Psikolog

15.11.2020 02:03:00
Uzm. Kl.Psikolog

 

Yurt Dışında Yaşayan Türkler için Online Psikolog

Yurt dışında yaşayan Türkler için online Türk bir psikolog ile terapiye başlamaları artık çok kolay.

Gurbette yaşamanın zorluklarına, bir de her insanın yaşadığı psikolojik zorluklar eklenince psikolojik destek almak elzem bir ihtiyaç haline geliyor. 

Yurt dışında Türk psikologların zor bulunması, yabancı psikologlar ile yaşanan kültür farklılığı ve anlaşılamama hissinden dolayı yurt dışında yaşayan Türkleronline terapi yapan Türk psikolog arayışına giriyor. Ben yaklaşık 3 yıldır online terapi yapıyorum. Bu süreç İstanbul’da yaşayan danışanımın İngiltere’ye taşınası ile başladı. Bu süreç ile birlikte aslında bunun ne kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu fark ettim. Şu an yurt dışında yaşan bir çok danışanım ile online terapi sürecini yürütüyorum. Online psikolojik destek, çağımızın teknolojisi ile yüz yüze yapılan seanslardan farklı değil. Online seansa yaptığım danışanlarımdan aldığım geri dönüşler sayesinde, online terapi hizmetinin faydalarını görmüş oluyorum. Ekonomik olarak da Yurt dışında yaşayan türk vatandaşlar için daha sağlıklı bir yol online terapi hizmeti. Yüz yüze seanslarda uyguladığım tüm yöntemleri online danışmanlıkta da uygulayabiliyorum. 

  EMDR terapisi de telefonlarımıza yükleyeceğimiz bir uygulama sayesinde online uygulanabilmekte. EMDR terapisinin bu kadar yaygınlaştığı bir dönemde online EMDR terapisi, en başta yurt dışında yaşayan Türkler için online terapi sürecinin en kıymetli yöntemi. Bunun dışında bireysel seanslarda uygulanabilen Aile Dizimi yöntemi ile de kişinin köken ailesi ile ilgili çalışmalar yapılıp farkındalık düzeyi artırılabiliniyor. Türkiye’de düzenlediğim Aile Dizimi Grup Çalışmalarına, yurt dışında yaşayan Türkler online olarak katılabiliyor. Bir çok defa Belçika, İngiltere, Almanya gibi ülkelerde yaşayan Türk danışanlarım ile uyguladığımız bu yol güzel sonuçlara yol açtı. Bunlar dışında Psikodinamik yöntem, Bütüncül yaklaşım gibi bir çok ekol de online danışmanlık da uygulanabilen yöntemler arasındadır. 

Klinik Psikolog Emine Soybay Afyonluoğlu olarak, online seansları SKYPE ya da WhatsApp üzerinden görüntülü olarak yürütüyorum. Daha fazla bilgi için beni arayabilir ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın kişisel keşfimiz için mesafeler engel değil. 

Uzman Klinik Psikolog
Emine Soybay Afyonluoğlu


Danışmanlık Satın Al

 

Danışmanlıklar