Uzm. Kl. Psikolog

3.4.2019 16:41:00
Uzm. Kl. Psikolog

 

Psikoterapi süreci, kişinin hem ruhsal yaşamının dayanağı olan hem de onu bölen partnerleri ile karşılaşıp fark etmesini sağlar. Düşünün ki; ilk düğmesi yanlış iliklenmiş bir gömleğin tüm düğmelerini söküp yeniden ilikleme deneyimi olarak deneyimleriz. 

Böylelikle yetişkin olma deneyimi ve bu sürecin getirdiği sorumluluğu üstlenerek kendi hikayemizi yeniden yazabilme süreciyle temas ederiz. Bu süreç kişiyi bir an da “ben nasıl bunu yaşadım” düşüncesinden çıkartıp, ona farkındalık sağlayarak hayatının dümenini eline alıp yolculuğuna devam etmesini sağlayacaktır.
 

Bireyin ruhsal dünyası klinik çalışmalarımız için önemlidir. Bireyin ister iç kaynaklı ister dış kaynaklı bir uyarımdan kaynaklı olsun ruhsallığında her zaman bir yansıması olur. Eğer bu iç kaynaklı uyarımlara kulak vermezsek kişide belirgin psikopatolojik semptolarla karşılaşırız. 

Depresyon

Anksiyete

Yeme Bozuklukları

Uyku bozukluları

Duygudurum Bozuklukları 

Psikotik Bozuklukları

Konversiyon Bozuklukları

Fobi

Obsessif Kompulsif Bozukluk

İlişki Problemi

İletişim Sorunları 

Gibi yaşanan semptomlarla kişiler Klinik Psikoloğa başvurmalıdır. 

Çalışmamızın pratiğini oluşturan en temel şey; kişinin kelimeleridir. Dolayısıyla konuşmanın dönüştürücü yanıyla bireyin ruhsallığında ve kendi hikayesinde bir dönüşüme yol açacaktır.

Uzman Klinik Psikolog
Şeyda Uncu

0542 530 70 70


Danışmanlık Satın Al

 

Danışmanlıklar