Kişisel Gelişim

3.4.2019 16:42:00
Kişisel Gelişim

 

Hayatımız her daim inşa halindedir. Her zaman geliştirebileceğimiz bir şeyler vardır.

Değişim Uzmanlığı Nedir?

 

Değişim uzmanlığı eğitimi yapan zihin tarafından otomatik pilota bağlı, hayatın akışına kapılmış giderken bir anda oluşan bir kırılma "Ben neredeyim?" ve "Ben kimim?" diye sordurur.
Değişim uzmanlığı eğitimi insanlığın ve dünyanın gelişim süreçleri içerisinde insanın kendini içinde bulduğu sistemi, kültürü, durumu, ilişkisi ve dünyayı fark etmesi birçok farklı açıdan uygulama teknik araç ve testlerin uygulandığı bireyin zihinsel, bedensel, duygusal ve ruhsal farkındalığını destekleyerek yaşamla dengelenmesini hedefler.
Aslında çocukken hayal ettiğimiz yerin çok uzağında olduğumuzu fark ederiz. Birikmiş yüklerin omuzlarımızın üzerinde olduğunu, büyük bedeller ödediğimizi ve ulaşmak istediğimiz hedefin tam tersi bir yönde olduğumuzu, defalarca aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlara ulaşmaya çalıştığımızı ve ne kadar zaman ve enerji kaybettiğimizi yaşayarak anlarız.
Değişimin artık kaçınılmaz bir gerçek olduğunu ya fark ederiz ya da bulunduğumuz alanda sıkışıp kalırız. 
Parçalarımızı, seçimlerimizi, yaşam çizgimizi, dışsal etkileri keşfederek 
kendimizle ve çevremizle olan iletişimimizi dengelemenin yöntemidir.

 

Nasıl Değişim Uzmanı Olurum?

Yüz yüze eğitim süresi: 96 Saat.
4 Tam günlük 3 temel modülden (12 tam gün) oluşur. 
4 ay içinde bitmesi hedeflenir.
Eğitim süreci boyunca katılımcılardan düzenli katılım beklenir.
Bu eğitim boyunca teorik bilginin katılımcıya aktarımı yanı sıra bilgilerin pratik anlamda uygulamaya geçmesi ve kişinin değişim konusunda yetkinlik kazanmasını sağlayacak pek çok araç, yöntem ve yaklaşım da kullanılır. Tüm modüller sırasında kendilerinden beklenen tam katılım pratik çalışmaları, geri bildirimlerle üç modül sırasında gerçekleşen değişim pratiği değerlendirilir.
"Değişim uzmanlığı sertifikasyon sürecine" dahil olabilirler.

Değişim Uzmanlığı Eğitimine Kimler Katılabilir?

 

Değişim uzmanlığını meslek edinmek isteyenler. 
Kendini geliştirerek kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler.
Kurum içinde işinin bir parçası olarak değişim uzmanlığı yapmak isteyenler.
Başta kendi ile olan iletişimini kurmak isteyenler. Aynı zamanda kendi dışında bütünle olan ilişkisini dengelemek isteyenler. 
Değişime açık, dileyen herkes katılabilir.

 

Değişim Uzmanlığı Eğitimine Katılmanın Ön Koşulları Nelerdir?

 

Değişim uzmanlığı eğitimine katılımın ve değişim uzmanı olmanın temel ön koşulu yoktur. 
Kişinin kendini daha önce başka programlarda geliştirmiş olmasının, değişim uzmanlığını meslek edinme ve gelişim sürecindeki önemi ve katkısı çoktur. 
Örneğin, üniversite eğitimi almış, iş yaşamında da belirli bir süre deneyim sahibi olmuş olmanın bakış açısı, yaşamsal deneyim ve birikimin "değişim uzmanlığı eğitimi" değişimi ve gelişimi sürecine de önemli artılarla katkı sağlayacaktır. 

 

Değişim Uzmanlığı Eğitiminin Diğer Kişisel Gelişim, Eğitim ve Uygulamalarından Farkı Nedir?

 

Kişinin hem zihinsel hem de bedensel farkındalığını ve değişimini eş zamanlı başlatarak, kendini bir bütün olarak tanıma yolculuğunda kendi ile iletişime geçerek hislerinin, ihtiyaçlarının ve duygularının farkına vararak olmak istedikleri yarım kalmış hayalleri ve yaşamdaki anlam arayışını keşfetmektir.

"Değişim yoluna girenlerin menzili aşktır." 

 
-Hafize Buğda
 
 
 

Bütüncül Değişim - Modül 1

“Dün akıllıydım, dünyayı değiştirmek istedim; Bugün ise bilgeyim, KENDİMİ DEĞİŞTİRDİM.” -MEVLANA
Değişim; kendimizi ve hayallerimizi gerçekleştirme döngüsünde düşlediklerimizi gerçekleştirme yolculuğudur.Sabır ve disiplin isteyen bu yolculuğun sonunda hissettiğimiz duygular;doğanın renklerinde kayboluş,müziğin ritminde uyanış ve yaşamın hareketlerinde varoluşu bulma  haz ve mutluluğudur.
Değişim uzmanlığı eğitimi insanlığın ve dünyanın gelişim süreçleri içerisinde insanın kendini içinde bulduğu sistemi, kültürü, durumu, ilişkisi ve dünyayı fark etmesi birçok farklı açıdan uygulama teknik araç ve testlerin uygulandığı bireyin zihinsel, bedensel, duygusal ve ruhsal farkındalığını destekleyerek yaşamla dengelenmesini hedefler.

 
 
 
 
 

Farkındalıkla Değişim - Modül 2

 

Değişim herkes içindir;dili, dini, ırkı, yaşı ve yeterliliği ne olursa olsun, toplumun her kesiminden kişilerin değişime ihtiyacı vardır. Farkındalıkla; değişimimizi başlatmadığımız sürece,bir çemberin içerisinde dönüp,yıllar sonrada olsa yine aynı noktaya geleceğiz. Akıntıya karşi kürek çekmeye ısrar edersek; zaman,kişi,olay değişse bile hissettiğimiz duygular aynı kalacaktır. Kendine sor! Neye ihtiyacın var? Yalnızca kendini duyarak ve hissederek değişimi başlatabilirsin.
 

Sen yokken değil, varken çoğalırsın. Bunu da feda ederek değil, dengede iken başarırsın.
Farkındalıkla değişimin dansı senle başlar...

 
 
 

İletişimde Değişim - Modül 3

Farkındalık yaratıp tamamlanmamış parçamızla yüzleşmenin yolu, kendimizi duymak ve hissetmekle başlar. Bir davranış sizi istemediğiniz sonuçlara götürmesine rağmen tekrar edebilir. Kendini besleyen problem her defasında daha da güçlenir ...ANCAK... problemin anlamı ve amacı yeniden yorumlandığında bu döngü bozulabilir. Sıkışmış olmamıza rağmen, konfor alanı zannettiğimiz o yerden bir adım atarak çıkmak, döngüyü değiştirecektir.
 

Asıl zirve görüneni değil, görünenin arkasındaki dipten çıkabilmektir...

 
 

Ustalıkla Değişim - Modül 4

Hayatımız her daim inşaat halindedir.Her  zaman geliştirebileceğimiz bir şeyler vardır. Geçmiş yaşamı sorgulayarak.... 
Bedende birikmiş kin, nefret ve öfke gibi olumsuz duyguları şükür duygusuna dönüştürerek; kaygı ve endişe yaratan düşünce kalıplarını da fark ederek sevginin iyileştirici gücüyle AN’ı yaşatmaktır USTALIK...
Kendi yaşamının mimarı olduğunda özgürlüğün yarattığı huzur değişimin dansını başlatacaktır. ŞÜKÜR, SEVGİ VE DANS İLE KAL!
Sevgi şifadır. Sevgi güçtür. Sevgi değişimin sihridir. 

 
 
 
 
Kurucu & Eğitmen
Derin Hafize Buğda
 
Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
 
 
 


Danışmanlık Satın Al

 

Danışmanlıklar