Sorgula!..

Derin Hafize Buğda

14.2.2006 22:56:00
Sorgula!..

 

Yarım kalmış hayatlarımızı ve boşluğumuzu tamamlamak için birçok yollar deniyoruz. Özellikle biz; anne ve babalar çocuklarımız üzerinden yarım kalmış hayallerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Bütün hayatımızın tezini ya bizim seçimlerimizi ya da kendi seçimlerini yaşayan çocuklarımız üzerinden yazıyoruz.
 
Eğer kendi hayallerimizi yaşayan çocuklar yarattıysak gurur duyduğumuz, başaramadıysak boş yere hayatımızı feda ettiğimizi düşündüğümüz anne babalara dönüşüyoruz. Ömrümüzü, onların da hayatlarını bizim için feda etmesini bekleyerek, acı, hayal kırıklığı ve mutsuzlukla sürdürüyoruz. 
 
Siz kendi seçimlerini yapabilen, çocuklarının birey olmasına izin veren anne babalar mı yoksa hayatını feda ettiğini düşünen, acı, mutsuzluk ve hayal kırıklığı ile yaşayan anne ve babalar mısınız? 
 
Kısır döngüden çıkabilmek için bu soruları kendinize sormalı, değişiminizi pozitif yönde başlatıp, “Varım!”, “İstiyorum!” diyerek eyleme geçmeniz özgürlüğe ilk adım için yeterlidir. Yaşamın dansı özgürlüğe adım atmakla başlar. Yaşamın dansını başlatmaya hazır mısınız?
 
-Derin Hafize Buğda
 


 

Son Yazılar